Lehmapiimavalgu allergia diagnoosimise järgselt alustatakse ravi, milleks on lehmapiima ja piimatoodete väljalülitamine lapse toidust.

Kui laps on rinnapiimatoidul

Ema rinnapiim on kõige parem toit lapsele. Kui laps on alates sünnist saanud ainult rinnapiima ja on tekkinud lehmapiimavalgu allergia kahtlus, siis soovitab arst lülitada ema toiduvalikust välja lehmapiim ja kõik piimatooted, et näha, kas see parandab olukorda. Tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millised toidud võivad sisaldada lehmapiima varjatult.

Siinkohal peab teadma, et lehmapiimavalk võib sattuda ema toidust rinnapiima. Piisava kaltsiumikoguse saamiseks tuleb kasutada lehmapiima ja piimatooteid asendavaid toiduaineid ja vajadusel ka toidulisandeid. Seetõttu on soovitatav pöörduda toitumisspetsialisti poole, kes oskab hinnata teie toitumist ja aitab viia sisse vajalikud muudatused. Kui lapsel on jätkuvalt lehmapiimavalgu allergiale viitavad sümptomid, siis võib arst soovitada last toita spetsiaalselt selleks ettenähtud toiteseguga.

Kui toidan last piimaseguga

Kui toidate last piimaseguga, siis tuleb see vahetada allergilistele lastele mõeldud toitesegu vastu. Seda nimetatakse ka hüdrolüsaadiks ning selle kirjutab välja arst. Kui lapsel on diagnoositud raskekujuline lehmapiimavalgu allergia, siis võib arst kirjutada välja aminohapetel baseeruva toitesegu Neocate.
Toiduvalikus tuleb vältida lehmapiima baasil valmistatud piimasegusid ja kõiki lisatoite, mis sisaldavad muutmata kujul  lehma-, lamba- ja kitsepiima või munavalku.

Lehmapiimaallergia © 2019. All rights reserved.